Společnost ZT energy s.r.o. v polovině tohoto roku začne s výstavbou 14 bytů pro seniory v obci Rudice uprostřed krásné přírody Moravského krasu.

,,Tento projekt nabízí nájemní bydlení ve 14 bytech pro seniory. Celková investice se bude pohybovat okolo 20 mil. Kč. O kvalitě tohoto projektu svědčí také to, že bude podpořen dotací z podprogramu Ministerstva pro místní rozvoj Podporované bydlení. Jedná se tedy o byty pro cílovou skupinu lidí nad 65 let věku. Dotace činí ale pouze 8,4 mil. Kč, zbytek bude financovat ZT energy. Díky tomu budou nájemci v těchto bytech platit regulované nájemné, které je stanoveno státem a v současnosti činí 57,2 Kč na 1 m2, což je zhruba polovina tržního nájemného. Tento projekt vnímáme zejména jako pomoc starším lidem, kteří díky tomu mohou výrazně ušetřit na nákladech na bydlení. Budu ráda, když mě zájemci z řad cílové skupiny kontaktují pro více informací," uvedla jednatelka ZT energy Ing. Renata Nezvalová.

Ke všem bytům náleží vlastní sklepní kóje a také balkón či terasa. V rámci projektu budou také zajištěna parkovací stání. Celý bytový dům bude řešen bezbariérově včetně výtahu.

Výstavba bude zahájena v polovině roku 2018, kompletní dokončení výstavby celého projektu se předpokládá do konce roku 2019.

Obec Rudice leží v samém geografickém středu Moravského krasu, okolí obce patří k nejkrásnějším v Moravském krasu a je známo Rudickým propadáním, bílými vápencovými skalními útvary zvané Kolíbky, lomem Seč a v neposlední řadě rudickými jezírky. Přímo v Rudici se nachází také někokolik pamětihodností: větrný mlýn holandského typu ,,Větřák", kaple sv. Barbory, vystavěná v neomodernistickém slohu, kaplička sv. Antonína a také zrekonstruovaná základní škola.

V obci se nachází bohatá občanská vybavenost: ZŠ, MŠ, 3 obchody se smíšeným zbožím, cukrárna, několik restaurací, kulturní zařízení, autobusová zastávka s pravidelným spojením do 9 km vzdáleného Blanska a 2 km vzdálených Jedovnic. V obci v současnosti žije 970 obyvatel.

                               Budoucí podoba 14 bytů v Rudici