Nechte si vyčistit svoji topnou soustavu a ušetřete!


Hledáte způsob, jak ušetřit na výdajích za topení? Jedním z efektivních způsobů je vyčištění topné soustavy. Zvýšíte účinnost své topné soustavy a prodloužíte její životnost.

Proč čištění topné soustavy?

Při kontrole topných soustav se často ukáže, v jak špatném stavu jsou. Většina těchto systémů je stará 30 a více let, což se výrazně projevuje na jejich stavu vyšším množstvím poruch a dalších problémů. Často dochází k zavzdušňování radiátorů a objevují se různé zvukové projevy, např. klepání či šumění. Na vnitřních stěnách topných systémů vznikají pevné usazeniny vč. vodního kamene  a korozních zplodiny, čímž dochází k zanášení. Tato vrstva usazenin se časem rozpadá a kusy těchto usazenin se dostávají do oběhové vody. Dochází k ucpávání oběhových čerpadel, regulačních ventilů nebo tepelných výměníků.
Vlivem tohoto procesu se výrazně snižuje nejen účinnost, ale i spolehlivost a životnost celého topného systému. K tomuto procesu dochází i v případě řádné údržby celého topného systému.
Majitelé topných soustav tak platí více nejen kvůli vyšší spotřebě tepla, ale také vlivem vyšších investic do systému. Řešením těchto problémů je odborné chemické čištění otopné soustavy ověřenou technologií.

Vyplatí se to?

Chemické čištění topné soustavy je nejefektivnější metodou k odstranění pevných usazenin topných systémů. Čištění zvýší efektivitu vytápění objektu, díky čemuž snížíte svoji spotřebu tepla. Dále se zvýší spolehlivost systému a prodlouží se jeho životnost.
Vyčištění topné soustavy je tak efektivní způsob, jak ušetřit za vytápění objektu. Prevence v podobě čištění je výrazně levnější než rekonstrukce topné soustavy.

Nepoškodí čištění radiátory a další součásti systému?

Obavy z poškození radiátorů, šroubení či těsnění vlivem vyčištění systému jsou zbytečné. Používaná čistící směs je speciálně upravena tak, aby žádnou součást topného systému nijak nepoškodila.

Co pro to musím udělat?

ZT energy nabízí vyčištění topné soustavy za pomocí moderní čistící techniky s příslušnou certifikací profesionálními pracovníky. Při realizaci jsou použity chemické prostředky, které jsou šetrné jak k samotné topné soustavě, tak i k životnímu prostředí.
Ozvěte se nám na telefonním čísle 777 707 720, nebo zašlete svoji poptávku na e-mail info@zt-blansko.cz.
Na základě Vaší poptávky si s Vámi domluvíme schůzku, na které Vám představíme naši nabídku, vše vysvětlíme a zodpovíme Vaše dotazy.
Délka samotné realizace čištění záleží na velikosti topné soustavy, ale uběžných bytových domů se vše stihne během jednoho dne.