Cena tepla v Blansku pro příští rok klesne na 518 Kč vč.DPH/1 GJ, bude tak opět nejlevnější na jižní Moravě.


,,V souladu s naší dlouhodobou politikou nabízet zákazníkům co nejlepší služby za ty nejlepší ceny, jsme navrhli zastupitelstvu města, které musí cenu tepla schvalovat, další snížení ceny tepla. Zastupitelstvo náš návrh schválilo. Naše cena je tak bezkonkurenční jak v rámci našeho regionu, tak i proti alternativním zdrojům tepla. Důkazem výhodnosti našich dodávek tepla je i to, že okolní města, kde tepelná hospodářství provozují městské subjekty, mají teplo výrazně dražší“, říká jednatelka dodavatele tepla v Blansku, společnosti ZT energy s.r.o., Renata Nezvalová.

Například v krajské metropoli lidé za teplo od městské firmy zaplatí za teplo o pětinu více. Blanenské domácnosti tak ušetří zhruba 2 tisíce korun ročně. I v Boskovicích a ve Vyškově, kde je dodavatelem taktéž městská firma, si lidé oproti Blansku připlatí. Blansko si drží prvenství v nejnižší ceně tepla už od roku 2017. 

,,Zároveň klademe  velký důraz na kvalitní údržbu a obnovu celé soustavy zásobování teplem v Blansku. Postupně měníme důležité komponenty v rámci kotelen i objektových předávacích stanicích. Důležité je i to, že současný vlastník soustavy CZT, město Blansko, má zájem vybrané nájemné investovat zpět do soustavy, což se za předchozího vlastníka, společnosti Innogy Energo (dříve HARPEN) nedělo,“ dodává Nezvalová.

Soustava CZT v Blansku plní i důležitou roli při výrobě ekologického tepla – významná část tepla je vyrobena z moderní vysokoúčinné kogenerace, která šetří třetinu vstupního paliva a např. kotelna na ulici Dvorská, největší v Blansku, je od předminulého roku osazena moderními plynovými kotli německého výrobce Viessmann.

ZDROJ: webové stránky dodavatelů tepla, Energetický regulační úřad. U lokalit, kde nebyla zveřejněna cena pro rok 2021 je uvedena cena pro rok 2020.