Pečovatelské byty Rudice

V roce 2020 jsme dokončili náš první projekt zaměřený na bydlení pro seniory. V srdci Moravského krasu jsme otevřeli bytový dům se 14 byty pro seniory.VŠECHNY POTŘEBNÉ INFORMACE VČETNĚ FOTOGRAFIÍ NALEZNETE NA NOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH www.bytyrudice.cz


O projektu


Na místě nevyužívaného objektu jsme se rozhodli postavit budovu, která nabídne seniorům dostupné bydlení. V roce 2020 tak byl dokončen bytový dům s celkem čtrnácti byty o dispozici 1+kk. Lokalita umístění bytového domu je unikátní - bytový dům byl postaven v obci Rudice, která leží v geografickém středu Moravského krasu. Díky tomu nabízíme nejen finančně dostupné, ale i zdravé bydlení v krásné přírodě Moravského krasu.


Standardy bytů


Všechny byty jsou o dispozici 1+kk. Průměrná obytná plocha bytu činí 35 m2. Součástí každého bytu je i balkón či terasa. K bytům náleží také sklepní kóje nebo samostatný sklad přímo v bytě. Všechny byty jsou upravitelné a celý bytový dům je postaven jako bezbariérový. Tomu jsou přizpůsobeny rozměry veškerých prostor a také vybavení bytů a společných prostor - v bytovém domě se nachází i výtah. Na bytovém domě se nacházejí i unikátní sluneční hodiny, jediné v okolí.

Jaké podmínky musí splňovat zájemci o bydlení?


Jelikož byl tento projekt podpořen ze strany Ministerstva pro místní rozvoj ČR musí nájemníci splňovat následující podmínky:
  • věk nad 65 let
  • příjem maximálně ve výši 0,75 násobku průměrné měsíční mzdy
  • zájemce o bydlení nesmí vlastnit žádnou nemovitost pro bydlení

Jak se přihlásit?


Všechny byty jsou v současnosti pronajaté. Pokud se nám ozvete na e-mailovou adresu info@zt-blansko.cz rádi Vás zařadíme na náš pořadník.

Okolí


Bytový dům se nachází v obci Rudice, uprostřed Moravského krasu, která čítá přes 950 obyvatel. V obci se nachází 2 obchody se smíšeným zbožím, cukrárna, restaurace, hospoda, autobusová zastávka, základní a mateřská škola. V nedalekých Jedovnicích potom naleznete plnou občanskou vybavenost včetně ordinace praktického lékaře i zubaře.

V nejbližším okolí Rudice se nachází mnoho přírodních i kulturních atrakcí. Okolí obce Rudice patří k nejmalebnějším a nejromatičtějším v České republice - pro příklad zmiňme Rudické propadání, skalní úvar Kolíbky nebo nejhlubší suchou propast v České republice. V blízkých Jedovnicích se nachází potom turisticky atraktivní rybník Olšovec s kempem a mnoha příležitostmi pro krásné procházky. Rozloha rybníku činí přes 40 hektarů.

Jen několik kilometrů od Rudice se nachází věhlasné Punkevní jeskyně, Kateřinská jeskyně nebo propast Macocha.

Z kulturních památek v okolí je nejznámější Kostel Jména Panny Marie od známého barokního architekta Jana Blažeje Santiniho - Aichela ve Křtinách, zámek v Blansku či v Rájci nad Svitavou.

Moravská metropole Brno je vzdálená 30 kilometrů.