ZT energy nově rozšiřuje své portfolio výrobních zdrojů elektřiny i do oblasti obnovitelných zdrojů energie (OZE) a to koupí malé vodní elektrárny ve Šlapanově o celkovém výkonu 44,5 kW.

,,Dosud veškerá produkce elektřiny ZT energy pocházela z kombinované výroby elektřiny a tepla, díky akvizici elektrárny ve Šlapanově jednak diverzifikujeme naši výrobu elektřiny a jednak vstupujeme do oblasti OZE, kterou vidíme jako velmi perspektivní. Vodní elektrárna ve Šlapanově  je sice menšího výkonu, ale vážíme si jí o to více, že koupě jakékoliv MVE je velký úspěch, protože je po nich obrovská poptávka. Do budoucna se v oblasti výroby elektřiny chceme soustředit na další posilování kombinované výroby elektřiny a tepla a dále na další projekty OZE," říká Lukáš Vladislav Nezval, který vedl za ZT energy jednání o koupi MVE Šlapanov.

V nejbližší době, kdy bude celý proces akvizice plně dokončen, ještě proběhne instalace nových technologií na elektrárnu tak, aby byla plně automatizována a byl využit její potenciální výkon.